Deloglasnik - Inženir proizvodnega procesa (m/ž) - Koper - Ak Automotive d.o.o.
Pošlji prijatelju

Inženir proizvodnega procesa (m/ž)

Koper

Rok za prijavo:

  • Ak Automotive d.o.o.
  • Naslov: Cesta Marežganskega upora 2, 6000 Koper

JEZIK:

Obiščite nas na spletni strani.

Kraj dela: Koper

Opis delovnega mesta:

  • Razviti nove in vzdrževati obstoječe postopke izdelave varilnih komponent
  • Programiranje varilnih robotov in določitev procesnih parametrov
  • Vodenje in pomoč pri vseh fazah kakovosti in proizvodnje povezanih z varjenjem in obdelavo
  • Inženirske osnutke, risbe in konfiguracije pretvoriti v popolnoma funkcionalno opremo, potrebno za postopek (obločno varjenje MIG / MAG, točkovno varjenje
  • Izvajanje študije D & PFMEA za okrepitev povratne zanke med načrtovanjem, izdelavo in preiskusom
  • Priprava dokazov skozi celoten proces APQP in cikel razvoja izdelka
  • Razvoj navodil za proizvodna dela
  • Tesno upravljanje s proizvodnjo in zaporedji gradnje ter podpiranje urnika razvoja orodij in potrebne opreme v celotnem proizvodnem procesu
  • Izvedba pregleda tehničnih risb in zagotovitev končne odobritve za proizvodnjo
  • Opredelitev in podpora dejavnosti popravil in predelave

Zahteve:

  • Diplomirani inženir strojništva (6 / II; VII/ 1)
  • 5+ let praktičnih izkušenj pri načrtovanju robotskega postopka varjenja, specifikaciji opreme konfiguraciji sistema, optimizaciji parametrov in spremljanju procesov v avtomobilski ali sorodni industriji
  • APQP; Navodila za proizvodno delo, procesni parametri, P-FMEA, SPC, 8D metoda ali druge metode reševanja problemov, korektivni ukrepi, IATF 16949), Inženirska risba, GD&T
  • Znanje angleščine in nemščine
  • Znanje CATIA v5, MS. Pisarna, SPC
  • Znanje o proizvodnih veščinah velikega in majhnega obsega (čas cikla, nadzor kakovosti, učinkovitost, izbira opreme, donosnost naložbe itd.)
  • Sposobnost reševanja zapletenih tehničnih problemov in zmožnost najti rešitev, ki se izvaja na visoki ravni natančnosti in kakovosti

Nudimo:

  • Stalna zaposlitev po uspešno opravljenem 6-mesečnem poskusnem delu
  • Neomejena podpora pri delu
  • Prijetno delovno okolje, v pozitivni ekipi zaposlenih
  • Možnost osebnega in poklicnega razvoja

Pošljite življenjepis v angleščini, slovenščini ali nemščini, preko portala Deloglasnik.

LANGUAGE:

Visit our website.

Manufacturing process Engineer (welding)

Place of work: Koper

Job Description:

  • Develop new and maintens existing welding component manufacturing processes
  • Program welding robots and establish process parameters
  • Lead and assist production in all quality and process related weld topics and issues
  • Translate engineering intent, drawings, and configurations into fully functional equipment necessary for process (MIG/MAG arc welding, spot welding
  • Conduct D&PFMEA studies to strengthen the feedback loop between design, build, and test
  • Prepare proofs through complete APQP process&product development cycle
  • Develop manufacturing work instructions
  • Closely manage manufacturing and build sequences, and support schedule development of tools and necessary equipment throughout the entire manufacturing process
  • Perform engineering drawing review and provide final approval for manufacturing
  • Define and support repair and rework activities

We expect:

  • Minimum of a technical high school diploma or its equivalent
  • Bachelor’s Degree in Mechanical Engineering (6/II; VII/1)
  • 5+ years of hands-on experience of robotic welding process design, equipment specification, system configuration, parameter optimization, and in process monitoring in automotive or related industry.
  • APQP; Manufacturing work instruction, process parameters
  • P-FMEA, SPC, 8D method or other problem solving methods
  • IATF 16949
  • Engineering drawing, GD&T
  • English, German Knowledge
  • CATIA v5, MS. Office, SPC
  • Knowledgeable in high and low volume manufacturing skills (cycle time, quality control, efficiency, equipment selection, return on investment, etc
  • Demonstrate ability to solve complex technical problems and see the solution implemented to a high level of accuracy & quality

The job offers:

  • Permanent employment after successfully completing a 6-month probationary period
  • Unlimited support at work
  • Pleasant working environment, in a positive team of employees
  • The possibility of personal and career development

Send your CV in english, slovenian or german, via Deloglasnik.