Deloglasnik - Sodelavec na področju razvoja kreditnih modelov (m/ž) - Koper - Banka Intesa Sanpaolo d. d.
Pošlji prijatelju

Sodelavec na področju razvoja kreditnih modelov (m/ž)

Koper

Rok za prijavo:

  • Banka Intesa Sanpaolo d. d.

Banka Intesa Sanpaolo d.d. je del priznane mednarodne bančne skupine, ki posluje v več kot 40 državah po vsem svetu in se uvršča med največje banke v evro območju. Znani smo kot tehnološko napredna banka, ki je na slovenski trg uvedla številne novosti na področju plačilnih kartic ter spletnega in mobilnega bančništva.

Opis delovnega mesta

- priprava in upravljanje podatkov za potrebe razvoja kreditnih modelov
- razvoj modelov za kreditne bonitetne sisteme v banki
- razvoj modelov za izračun kreditne pričakovane izgube
- preverjanje učinkovitosti delovanja modelov in izboljšave
- podpora pri implementaciji modelov v kreditne procese
- druge sorodne zadolžitve in naloge področja

- univerzitetno izobrazbo nepedagoške naravoslovne (matematika, statistika,…) ali ekonomske smeri (kvantitativne finance, aktuarstvo,…)
- odlično poznavanje programskih orodij MS Office
- poznavanje in izkušnje z uporabo SQL programskega jezika
- poznavanje orodja SAS Enterprise Guide, programov R in/ali RStudio predstavlja prednost
- aktivno znanje angleškega jezika
- natančnost in zanesljivost
- poznavanje slovenske in evropske regulative na področju bančništva je prednost
- veselje do dela s podatkovnimi bazami ter izvajanjem statističnih analiz
- lastna samoiniciativa ter samostojnost v izpolnjevanju nalog

Delovne izkušnje ob ustrezni izobrazbi niso pogoj, bodo pa pri izbiri imeli prednost kandidati z ustreznimi izkušnjami na bančnem področju. Izbranim kandidatom bomo omogočili delo in razvoj v banki, ki je sestavni del uspešne mednarodne skupine in omogoča osebni razvoj tudi v mednarodnem okolju ter delo v urejenih delovnih pogojih.

Če vidite v opisanih delih izziv in izpolnjujete zahtevane pogoje, vas vabimo, da nam pošljete pisno ponudbo in CV v angleškem jeziku.

Ponudbe pričakujemo do vključno 23.05.2021 preko portala Deloglasnik.

Jeziki:

Angleški (napredno)

Spretnosti:

Word, Excel, Power Point, Outlook

Kaj vam ponujamo

Nudimo:
- delo v okolju, ki spodbuja inovativnost, sodelovanje, samoiniciativnost in podpira znanje ter deluje v skladu z našimi vrednotami
- fleksibilen delovni čas, za lažje prilagajanje med delom in zasebnim življenjem
- odlične delovne pogoje
- enakopravnost zaposlitve glede na spol, starost, raso, spolno usmerjenost ali druge dejavnike

Z izbranimi kandidati bomo sklenili delovno razmerje za nedoločen čas s poskusnim delom.

Vrsta zaposlitve:

Nedoločen čas

Druge informacije