Deloglasnik - Specialist za skladnost poslovanja (m/ž) - Ljubljana, Koper - Banka Intesa Sanpaolo d. d.
Pošlji prijatelju

Specialist za skladnost poslovanja (m/ž)

Ljubljana, Koper

Rok za prijavo:

  • Banka Intesa Sanpaolo d. d.

Banka Intesa Sanpaolo d.d. je del priznane mednarodne bančne skupine, ki posluje v več kot 40 državah po vsem svetu in se uvršča med največje banke v evro območju. Znani smo kot tehnološko napredna banka, ki je na slovenski trg uvedla številne novosti na področju plačilnih kartic ter spletnega in mobilnega bančništva.

Opis delovnega mesta

Na vsebinskih področjih, ki so s Politiko skladnosti opredeljeni kot regulatorni konteksti-makro-procesi:
- usklajevanje s predpisi in pravili nadrejenih Bank
- ocenjevanje tveganja skladnosti
- svetovanje drugim organizacijskim enotam Banke in predhodno odobravanje novih produktov oz. drugih dejanj Banke, pri katerih je skladno z internimi pravili Banke potrebna predhodna odobritev Službe skladnosti poslovanja
- izvajanje kontrol na drugem nivoju
- širjenje kulture skladnosti
- sodelovanje z oblastnimi organi in upravljanje dogodkov, ko poslovanje Banke ni skladno
- posebne zahteve (vodenje raznih list, ali po nalogu organov upravljanja Banke oz. funkcijsko ustreznih organizacijskih enot nadrejenih bank)
- poročanje organom upravljanja Banke in funkcijsko ustreznim organizacijskim enotam nadrejenih bank

Na vsebinskih področjih, ki so s Politiko skladnosti opredeljeni kot regulatorni konteksti, za katere so neposredno odgovorne druge organizacijske enote Banke, opravlja sledeče naloge:
- določanje metodologij za ocenjevanje tveganja skladnosti in postopkov za zmanjševanje tega tveganja
- neodvisno ocenjevanje tveganja skladnosti in ustreznosti njegovega obvladovanja; podajanje zahtev za okrepitev obvladovanja, če je to potrebno
- poročanje organom upravljanja Banke in funkcijsko ustreznim organizacijskim enotam nadrejenih bank o področjih z večjim tveganjem

Pogoji

Za zasedbo delovnega mesta pričakujemo:
- organizacijske sposobnosti
- komunikacijske sposobnosti
- poznavanje bančne in finančne regulative
- temeljna pravna znanja oz. razumevanje delovanja pravnih norm
- poznavanje delovanja Banke (korporativni in organizacijski ustroj)
- poznavanje storitev in produktov Banke
- dobro znanje slovenskega in angleškega jezika
- najmanj VII. stopnja izobrazbe (2. bolonjski stopnja) pravne smeri ali druga ustrezna smer, z evidentiranimi izkušnjami na področju skladnosti poslovanja
- najmanj 3 leta delovnih izkušenj na primerljivih delovnih nalogah v Banki ali drugih podjetjih

Če menite, da za objavljeno delovno mesto izpolnjujete pogoje vas vabimo, da nam pošljete pisno ponudbo in življenjepis.

Ponudbe pričakujemo preko povezave za prijavo.

VII. univerzitetni programi / 2. bolonjska stopnja, VIII/1. magisteriji znanosti

Delovne izkušnje (v letih):

3

Jeziki:

Slovenski (osnovno), Angleški (osnovno)

- delo v tehnološko napredni banki, ki je del uspešne mednarodne skupine
- osebni in strokovni razvoj
- urejene delovne pogoje

Z izbranimi kandidati bomo sklenili delovno razmerje za nedoločen čas s poskusno dobo 6 mesecev.

Vrsta zaposlitve:

Nedoločen čas

Druge informacije

Prijavite se na oglas
Pošlji prijatelju Tiskanje

PRIMERJAJTE SVOJO PLAČO

Povprečna plača v kategoriji
Bančništvo zneski 1,870.33 EUR.

Želite izvedeti, kakšna je plača za željeno delovno mesto glede na vaše kvalifikacije?

Da, zanima me